Головна > Цікаві новини > Скорбна Божа Мати 6 листопада: історія, традиції та прикмети свята

Скорбна Божа Мати 6 листопада: історія, традиції та прикмети свята


6-11-2019, 10:38. Розмістив: redaktor
​Селяни зранку йшли до церкви і молилися перед іконою Божої Матері «Всіх скорботних Радість», а тільки потім ішли працювати.

Народне свято Скорбна Божа Мати відзначається 6 листопада 2019 року (24 жовтня — дата за старим стилем). У цей день віряни православної церкви вшановують ікону Богородиці «Всіх скорботних Радість», інформує Ukr.Media.
Історія свята
У XVII столітті ікона Божої Матері «Всіх скорботних Радість» перебувала на зберіганні у Преображенській церкві. У ті часи в Москві жила сестра патріарха Іоакима Євфимія. Вона страждала від хвороби, яку ніхто не міг вилікувати — рани в боку. У 1688 році, після молитви до Пресвятої Богородиці, їй почувся голос, який сповістив про можливе зцілення біля образу «Всіх скорботних Радість». Євфимія, покликавши священника з цією іконою у свій будинок, щоб він провів молебень, позбулася недуги. На честь цієї події і було запроваджено таке свято.


Традиції та обряди
Традиційно в цей день молоді незаміжні дівчата збиралися на посиденьки і займалися рукоділлям. Місцем зустрічі була хата вдови або літньої жінки, якій платили гроші за оренду кімнати. Платили продуктами (переважно овочами), а також існувала пропозиція про річне відпрацювання на городі або на полі.
Посиденьки складалися з двох частин. Перша — це безпосередньо справи пов'язані з рукоділлям. Друга частина містила веселощі: пісні, що супроводжувалися танцями та іграми. В обумовлений час у хату приходили молоді хлопці, які вибирали наречених, а потім присилали до них сватів.
Прикмети
  • Якщо в цей день почути цвіркуна, то в дім прийде нещастя.
  • Якщо впасти в канаву, то життя буде довго тривати.
  • Якщо запалена скіпа почала тріщати — до морозу.
  • Розбити дзеркало в цей день — накликати на себе біду.
  • Якщо жінка, яка страждає косоокістю, розіб'є тарілку, то протягом року в родині хтось помре.
  • Якщо в цей день людина прийшла до будинку (під'їзду) з білою собакою, то її чекає хороше життя і фінансовий добробут.

Повернутися назад