Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77
» » Вербують сім'ями: якими пільгами Польща заманює українців

Вербують сім'ями: якими пільгами Польща заманює українців


Поляки придумують все нові і нові пільги, щоб зацікавити українців працювати у них

Не встигли українці оцінити зміни в трудовому законодавстві Польщі, які вступили в силу на початку року, як поляки знову стали вносити до нього поправки. Про це повідомляє Politeka.

Так, у Польщі вже діє спрощена система працевлаштування на підставі «Освядчень» (попередній трудовий договір, на підставі якого роботодавець пропонує працевлаштуватися у себе, а працівник погоджується приступити до роботи). На їх підставі можна було працювати до 6 місяців протягом календарного року. За новим законопроектом пропонується збільшити термін спрощеного працевлаштування з 6 місяців до 1 року.

За словами експертів, видача «Освядчень» для трудового мігранта безкоштовна. Вже зараз компанії-посередники у міжнародному працевлаштуванні змінюють схему оплати своїх послуг. При цьому українцям не треба платити зовсім – всі витрати беруть на себе польські роботодавці, для яких підшукують персонал. Крім того, розглядається і варіант продовжити дію дозволу на роботу для іноземців.

"Це інша форма дозволу до допуску на ринок праці, вона більш формалізована і пов'язана з бюрократичною тяганиною. У новій редакції планують продовжити термін дії дозволу з 3 років до 5 років", — повідомив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобійник.

Ще одним важливим нововведенням може стати видача одного дозволу на роботу на двох для подружжя. В майбутньому, якщо у когось із сімейної пари вже є дозвіл на роботу в Польщі, то другому з подружжя вже не потрібно буде подавати таку заявку.
Міністр інвестицій і розвитку Польщі Єжи Квесцинський запевняє, що ці зміни наберуть чинності вже в середині 2018 року. Найголовніше для польського уряду зараз — спростити працевлаштування іноземців з країн, які не входять в ЄС (Грузії, Білорусі, Вірменії, Росії, Молдови та України).

"Польські чиновники стурбовані тим, що в багатьох галузях спостерігається брак робочої сили. Навіть у маленьких населених пунктах, де ще недавно було безробіття, сьогодні не вистачає рук", — констатує експерт.
Що стосується українських заробітчан, то, на думку експертів, нові правила навряд чи викличуть хвилю трудової міграції. Швидше збільшиться термін перебування наших громадян у Польщі. Можливо, циркуляційна міграція почне скорочуватися і почне переходити в довгострокову.
?
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментар
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:

Введіть код:
ПОПУЛЯРНЕ / КОМЕНТАРІ
    Погода
    Погода в Ужгороді

    вологість:

    тиск:

    вітер: